سبد خرید خالی می باشد

رساله نقدالنقود فی معرفه الوجود

2847_535980137
480,000 ریال

موجودی: 30
+
خرید نسخه چاپی

مشخصات

رقعی
اول
فارسی
1399
تخصصی
مولف
علامه سیدحیدر آملی- ترجمه و شرح استاد اسماعیل منصوری لاریجانی

«رساله نقد النقود فى معرفة الوجود» اثری فلسفى است كه علامه سیدحیدر آملی به مشرب عقل و نقل و كشف به تبیین آن پرداخته و دقایق فلسفى و وثایق عرفانى فراوانى را در آن جای داده است.

در این کتاب بیان تمامى مسائل فقهى و عرفانى به سه شیوۀ شریعت، طریقت و حقیقت كه روش مرسوم سیدحیدر است، صورت‌بندی شده که از تبحر و چیره‌دستى او در علم فقه و اصول پرده برمى‌دارد؛ خاصه آن‌كه شریعت را پایۀ اساس طریقت در همۀ مقامات دانسته و حفظ جوهر حقیقت را در انحصار شریعت قرار می‌دهد. این كتاب در طرح كتاب‌شناسى هانری كُربن و عثمان یحیى با عنوان «رسالۀ اركان و الاركان فى فروع شرایع اهل الایمان» نیز هم‌خوانى دارد.

استاد دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی افزون بر درس‌های دانشگاهی، درس‌های حوزوی، مخصوصاً حکمت و عرفان را در محضر استادان برجسته حوزه و دانشگاه گذرانده‌ و در دو رشته عرفان اسلامی و حقوق و روابط بین‌الملل تا حدّ تفحص درجه دکترا پیش رفته است. تاکنون از ایشان بیش از یکصد عنوان کتاب و ده‌ها مقاله منتشر شده است که مرجع و منبع علمی بسیاری از پژوهش‌های سترگ حکمی و عرفانی است. استاد منصوری لاریجانی هم‌اکنون صاحب کرسی سیدحیدرشناسی در چند دانشگاه ایران و بین‌الملل است.

لیست نظرات:
تا کنون نظری ارسال نشده است.
امتیاز:

توصیه خود در مورد این محصول را ارائه نمایید:

نام کاربری: